Çalışma Saatleri Pazartesi-Cuma 09:00-18:00
güncel

HABERLER

Vatandaşın KVKK Talebine 30 Günde Cevap Vermeyen Veri Sorumluları İncelemeye Alınıyor

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, bir bankanın potansiyel müşteri kazanmak amacıyla kişisel verileri hukuka aykırı şekilde işleyerek hesap açmasına ilişkin şikayeti inceleyerek emsal bir karara imza attı.

Bilgi Üniversitesi’nin sınavlarda kamera ve mikrofon açma zorunluluğu getirmesine tepki gösteren öğrenciler, ‘’Rektörlük başvurumuzu dikkate almadı. Tüm emeklerimiz heba olabilir’’ dedi.

Bilgi Üniversitesi tarafından çevrimiçi gerçekleştirilecek sınavlara kısa bir süre kala kamera ve mikrofon açma zorunluluğu getirilmesine öğrenciler tepki gösterdi.

Kişisel Veri İhlali Nedeniyle Bankaya 210 bin Liralık Emsal Ceza

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, bir bankanın potansiyel müşteri kazanmak amacıyla kişisel verileri hukuka aykırı şekilde işleyerek hesap açmasına ilişkin şikayeti inceleyerek emsal bir karara imza attı.

Vatan Bilgisayar’ın Kullanıcı Bilgileri Çalındı

Teknoloji mağazası Vatan Bilgisayar'ın internet sitesinde hesabı olan kişiler veri ihlaliyle karşı karşıya kaldı. Vatan Bilgisayar tarafından KVKK'ya (Kişisel Verileri Koruma Kurumu) yapılan veri ihlali bildirimine göre 27 bin 143 vatanbilgisayar.com üyesi, kullanıcı adı ve şifrelere yönelik veri ihlalinden etkilendi.

Amazon'a milyonluk ceza kesinleşti!

Dünyanın en büyük e-ticaret firmalarından olan Amazon'un Türkiye ayağındaki verileri ABD'ye aktardığı gerekçesiyle hakkında verilen 1 milyon 200 bin liralık ceza kesinleşti.

Kaspersky'den kişisel verilerin kötü amaçlı kullanımıyla ilgili analiz

Kaspersky, kullanıcıların kişisel bilgilerinin kötü amaçlı nasıl kullanılabileceğini daha iyi anlamak için 10 uluslararası "darknet" forumunda ve pazar yerinde karşılaştığı teklifleri analiz etti.

DANIŞAN ÖZEL ALANI

Danışan Sistemi©

Giriş
E-Rapor Görüntüle DS MOBİL. Talep dstryall. Destek OS. Destek Teknik Destek Hukuki Destek Canlı Destek Toplantı Talebi
[ 2 ] Danışmanımız Aktif
Canlı Destek Aktif
+90 444 1 359
iletisim@kvkverbis.com